TEDx to interdyscyplinarne spotkania organizowane pod marką TED przez pasjonatów na całym świecie, od Londynu, przez Dubaj, Tokio, po San Francisco. Już 22 marca w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się trzecia edycja TEDxWarsaw.
Wzorem poprzednich edycji konferencji inspirować będą interesujący mówcy. Pojawią się naukowcy, artyści, przedsiębiorcy i aktywiści społeczni, spośród których swoją obecność już potwierdzili:
• designer i wynalazca - Tom Bieling,
• alpinistka - Anna Lichota,
• dziennikarka - Karolina Sulej
• naczelny rabin Polski - Michael Schudrich
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Konieczna wcześniejsza rejestracja na stronie www.tedxwarsaw.com.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na żywo online.
TEDxWarsaw
TEDxWarsaw jest niezależnie organizowanym wydarzeniem pod marką TED dającym możliwość lokalnej społeczności do wspólnej analizy i dyskusji na temat przedstawionych zagadnień obejmujących szeroką tematykę idei uznanych za warte popularyzowania. Spotkania TEDx odbywają się na całym świecie. Pierwsze spotkanie TEDxWarsaw odbyło się 5 marca 2010 r.
O TED
TED jest niezależną organizacją społeczną poświęconą popularyzacji idei wartych szerzenia. Pod marką TED organizowane są interdyscyplinarne konferencje odbywające się co roku w Long Beach w Kalifornii. Pierwsza konferencja TED odbyła się w 1984 r. z inicjatywy Richarda Wurmana, amerykańskiego architekta i projektanta, który postanowił zebrać w jednym miejscu przedstawicieli trzech ważnych dziedzin życia: technologii, rozrywki oraz projektowania (tak powstał akronim – Technology, Entertainment, Design). Osoby te łączyła chęć przekazania innym wiedzy o swoich przełomowych pomysłach i najnowszych osiągnięciach.
Kolejne konferencje gromadziły przedstawicieli niemal wszystkich obszarów ludzkiej działalności. Wśród prelegentów, których wystąpień mieli okazję wysłuchać uczestnicy TED znaleźli się m.in.: sir Richard Branson (przedsiębiorca), Bill Gates (założyciel firmy Microsoft), Frank Gehry (architekt), Jane Goodall (prymatolog i antropolog), Stephen Hawking (fizyk i astrofizyk), Raymond Kurzweil (futurolog), Nelson Mandela (polityk), a także Larry Page i Sergiej Brin (założyciele firmy Google).